BR Mağazacılık’tan
Eğitime Değerli Bir Katkı

BR Mağazacılık’ve Eğitim
 
 

 

BAltınyıldız Classics markasını da bünyesinde bulunduran, Türkiye’nin güçlü moda perakendesi şirketi BR Mağazacılık, eğitime verdiği değeri Ege Üniversitesi ile yaptığı işbirliği ile kanıtlıyor. BR Mağazacılık ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işbirliğinde açılacak Mağaza Yöneticiliği Programı, perakendenin önemli sorunlarından biri olan eğitimli işgücüne katkı sağlamayı amaçlıyor.

Değişen müşteri ihtiyaçları ve gelişen teknoloji ile en yenilikçi ve en hızlı büyüyen sektörlerden biri olan perakende, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de özellikle genç yaşta iş hayatına atılıp ilerlemek isteyenler için iyi bir kariyer vaat eden, önemli bir alan. Perakendenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan nitelikli işgücü gelişimi, sektörün gelişimi için büyük önem taşıyor.

Bu ihtiyacın farkında olan ve sektörün en büyük oyuncularından biri olarak üzerine düşeni yapmayı hedefleyen BR Mağazacılık, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iş birliğinde, Eylül 2018 tarihinde başlayacak olan Mağaza Yöneticiliği Programı’nı kurgulayarak hayata geçirdi.

Bu değerli programın duyurumu, 15 Mayıs Salı günü, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleşen bir törenle yapıldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın katılımıyla gerçekleşen törende, BR Mağazacılığı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Kamran Habif ve İnsan Kaynakları Direktörü Uğur Gülce de işbirliğinden duydukları heyecanı aktarmak üzere hazır bulundular.

Mağaza Yöneticiliği Programı Hakkında:


Perakendede çalışan ve çalışmak isteyen herkese mesleki kariyer ve uzmanlık fırsatı tanıyacak Mağaza Yöneticiliği Programı, Ege Üniversitesi’nin değerli hocaları ve BR Mağazacılık’ın gerçek saha tecrübesini yaşamış profesyonelleri ile merkez yönetim kadrosu tarafından 2 yıl boyunca uygulamalı dersler ile gerçekleşecek. 2018-2019 eğitim yılında dördüncü sınıfa geçen ve mezun adayı öğrenciler uygulamalı içeriğe katılabilecek. Uygulamalı derslerin sonucunda başarı gösteren öğrenciler mezuniyet sonrası BR Mağazacılık bünyesinde Mağaza Yöneticisi olarak istihdam edilecek. Mağaza Yöneticiliği Programı’nı tercih eden öğrenciler, giderek büyüyen perakende sektöründe sektörü tanıma, pazarı keşfetme, trendleri takip etmeye yönelik içerikler ile beraber değişen müşteri ihtiyaçlarına göre hızlı kararlar alma ve bir yöneticinin sahip olması gereken temel davranış prensiplerini edinebilecekler.

Program öğrencilere mağazalarda part-time çalışma imkanı sunarken, mezuniyet sonrasında BR Mağazacılık’ın işe alım süreçlerinde ise öncelik şansı tanıyor.

 
Müşteri temsilcilerimize hafta içi 08:30-17:20 saatleri arasında 0850 455 56 57 aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
  • İngilizce
  • Türkçe